10 יצרני חלקי הרכב המובילים בבלוג Bizvibe בארהב automobile “עם ייצור נמוך בכוונה, פרארי לא צריך לנסות קשה”

“עם ייצור נמוך בכוונה, פרארי לא צריך לנסות קשה”

המותג הידוע ביותר כמו גם תג במכונית Planet? זה צריך להיות פרארי כמו גם את סוסו המנצח, לא? אינספור מיליונים גדלו וחלמו לבעלות על אחד. כמו כן, למרות שחברות יריבות עשו כמיטב יכולתן לייצר מוצרים קסומים באופן דומה, שאפתני כמו גם נחשקים, מעטים – אם כל סוג של – הצליחו.
עובד שפרש לאחרונה אומר לי שביקוש עולה על היצע במידה כזו שלקוחות לכל פרארי שנבנה עשויים להימצא בפינה זעירה בעולם: קליפורניה.
פרסומת – הפוסט ממשיך להלן

בימינו, עם צבאות גידול של לקוחות ‘כסף חדש’, בטוח לומר כי מנהלי “מכירות” של פרארי קלים. פחות על מכירת מוצרים לקונים; יותר מהלקוחות שמצליחים למכור את עצמם כדי להוכיח שהם מקבלים עשירים וראויים למודל יוקרתי.
• מכוניות העל הטובות ביותר למכירה
השנה, ה -70 של פרארי, יהיה דומה לכל סוג אחר. ראשי דלקים עשירים שרוצים שהמכוניות ינהגו בהן, סלבס כמו גם בנים רחבים המשתוקקים לתשומת לב, המגה עשיר בקלקלו ​​את עצמם, ובנוסף משקיעים שלא נותנים למכוניות לראות את אור היום יתחננו לקנות. עם נתון ייצור שנתי נמוך בכוונה (בערך 8,000) (800 כביל בבריטניה), המשרד יושב כל כך בנוחות שהוא לא צריך לנסות קשה.
המנהל הנוכחי מנענע את ראשו כשאני מציע לפרארי עשוי לעקוב אחר בנטלי כמו גם מתגלגל לענף רכבי השטח. התגובה שלו למי שאומר שאננות עשויה להתגנב במותג החדש, סרחיו מריוניון? “לא אשם. פרארי הוא ה- Bullseye. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *